Przeczytaj ten artykuł, jeżeli wstajesz rano i jesteś sparaliżowany lękiem, że nie zdążysz wszystkiego zrobić, a tak naprawdę nawet nie wiesz, co masz do zrobienia na dzisiaj, jaki jest dzień tygodnia, miesiąc, a może i rok. To bowiem oznaka, że powinieneś zacząć żyć powoli, czyli dobrze. Jeśli nie wiesz, jak się do tego zabrać, jak najszybciej poszukaj... kota.

kot terapia futerkowaFot. Pixabay.com

Życie w trybie slow stawia na indywidualizm. Nie egoizm, a realizację własnych potrzeb zgodnie z upodobaniami. Koty są w tym mistrzami! Zawsze podążają swoją własną ścieżką i zawsze po swojemu.

Jeżeli nie chcesz przegapić szczęścia, czerp garściami z kociej mądrości. One żyją wolno, delektują się każdym promykiem słońca wpadającym przez okno. Dzień spędzają na błogiej kontemplacji otaczającego ich świata. A my? My ciągle pędzimy. Gonimy za sukcesem, pieniędzmi. A później gonimy już tylko dla samej gonitwy. Nie potrafimy wyhamować i chociaż na chwilę się zatrzymać. Nie potrafimy skoncentrować się na przyjemnych doznaniach - sami sobie amputujemy możliwość doświadczania i przeżywania. Pamiętasz, jak czułeś się w dzieciństwie? Pamiętasz smak szarlotki u babci, plusk kamieni wrzucanych do jeziora, gwizd odjeżdżającego pociągu, szum wiatru we włosach... Byłeś wtedy szczęśliwy? Teraz też możesz, naprawdę!

Zastanawiałeś się, co pamięta kot po całym dniu? Smak ryby na obiad, zimną wodę w miseczce, ciepło południowych promyków słońca wpadających przez okno, przytulenie przez właściciela, podrapanie za uszami... Kot pamięta z życia tylko to, co jest istotne, ważne. A co pamiętamy my? Gonitwę myśli, nerwowe telefony, przekleństwa na światłach i ciągłe sprawdzanie maili. Kot, zasypiając, o wszystkim zapomina. Oddaje się błogiej drzemce nie myśląc już o niczym i zaczyna nowy dzień z pustą kartą. A my? My się zamartwiamy, myślimy o niepowodzeniach i ciągle planujemy, planujemy, planujemy...

Świat według kota jest prosty. Koty analizują informacje krótko i efektywnie, wyciągając za każdym razem właściwe wnioski. A jeżeli popełnią błąd, to nigdy więcej nie robią tego samego po raz kolejny. One po prostu wiedzą. Wiedzą, na co mogą sobie pozwolić. Wiedzą, kiedy mają miauknąć żeby dostać się na ręce. Jak miauknąć, żeby dostać jedzenie. Jak spojrzeć, kiedy tobie nie poszedł kolejny dzień w pracy. Wiedzą też, co zrobić żebyś wyciągnął im piłeczkę spod kanapy. Kiedy mają przyjść do łóżka, bo ich człowiek rozpaczliwie potrzebuje dotyku ich ciepłego i miękkiego futra. Wiedzą, że dla człowieka siedzenie wieczorem we dwójkę, z kotem, w milczeniu, znaczy często więcej, niż dwa miliony słów słyszanych codziennie. Wiedzą też kiedy powinny zacząć głośno mruczeć – bo najlepsza płyta ulubionego zespołu nie zastąpi kociego mruczenia nigdy! Wyglądają dostojnie i spokojnie w każdej sytuacji. Potrafią unieść się honorem, potrafią też przepraszać. Postaraj się czerpać z ich mądrości – nie bój się unikać zgiełku i tłumu, nie bój się ciszy i spokoju. Analizuj, ale nie zamęczaj się myślami. Wygospodaruj codziennie chociaż chwilę na robienie tego, co lubisz. Pozwól sobie na odpoczynek. Zacznij w końcu żyć.

kot dziewczyna całuje kota felinoterapiaFot. Pixabay.com

Kot potrafi dać nam to, czego nie zapewni żaden coach ani psycholog. Wywiera kojące działanie na naszą psychikę. Mijają napięcia, znikają problemy codziennego życia. Nasze usposobienie łagodnieje, jesteśmy spokojniejsi. Koty mają siódmy zmysł i wiedzą, jak przekazać nam swoją siłę i energię do życia. Wiara, nadzieja, miłość - to wszystko może nam dać właśnie ta mała kulka z łapkami, uszami, ogonem, długimi wibrysami i aparatem mruczącym. Wiara w to, że znajdziemy w końcu cel w życiu, odniesiemy sukces, znajdziemy swoją połówkę... Nadzieja na lepsze jutro – zawsze i bezwzględnie. Miłość – szczególna, jaką potrafi dać tylko kot. Humorzasta, mrucząca, energiczna, nieograniczona. I spokój – taki, którego możemy się tylko od kotów uczyć.

 

 


Komentarze (0)

Ocena 0 z 5 na podstawie 0 głosów
Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Opublikuj komentarz jako gość.
COM_KT_RATE_THIS_POST:
Załączniki (0 / 2)
Udostępnij swoją lokalizację

SPECJALNOŚĆ ZAKŁADU