Fot. Pixabay.com

Dla wielu osób ostatnia weekendowa noc w październiku jest jedną z najprzyjemniejszych – śpimy wtedy godzinę dłużej. Może się jednak okazać, że w tym roku zegarki przestawimy po raz przedostatni…

Oczyszcza organizm z toksyn, wspomaga odchudzanie i działa bakteriobójczo. Sięgała po niego podobno sama Kleopatra, która wzbogacała nim swoje kąpiele. Ocet jabłkowy przebojem wraca nie tylko do naszych kuchni.

O dobroczynnych, odżywczych i leczniczych właściwościach miodu wie każdy. Ja również, choć przyznaję, że przypominam sobie o nim przeważnie w czasie jesienno-zimowym, kiedy zaczynają się fale przeziębień i gryp. I jeszcze podczas świąt, gdy zaczynam przygotowywać tradycyjne potrawy.

„Odnalazłam w praktyce dużo więcej niż się spodziewałam – nie tylko sprawne ciało, ale też spokojny umysł” – oto, w jaki sposób Agata Ucińska, trenerka jogi i autorka bloga "Poczuj się lepiej" przekonuje do tej formy aktywności, która nierzadko przeradza się w sposób na życie.

– Sam sen ciężko mi opisać, bo nie pamiętam kiedy się zaczął. Pierwszą rzeczą jaką poczułem było niesamowicie realistyczne uczucie spadania. Czułem opór powietrza i zimno – tak wyglądał pierwszy świadomy sen Mateusza, od pięciu lat zafascynowanego sposobami na manipulację własnym umysłem. Odkrył, że uzyskując kontrolę nad swoim snem, może walczyć z koszmarami, pozwolić sobie na lot w kosmos, a nawet tworzyć własne światy.

- Kiedy raz przekonamy się, jak łatwo można wyleczyć wiele chorób w sposób naturalny i poprawić jakość swojego życia, będziemy chcieli leczyć się w ten sposób już zawsze. Mam dużo pacjentów, którzy wiedzą, że bardzo niechętnie zalecam antybiotyki w czasie infekcji, i właśnie dlatego chętnie do mnie przychodzą – mówi Zofia Lorens - Litka, która pracuje jako internistka i lekarka medycyny chińskiej.

Praca w ogrodzie niesie ze sobą korzyści nie tylko w postaci pięknie wyglądających roślin, ale również ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. I nie chodzi tu jedynie o wzmożoną aktywność fizyczną, ale także o pełne odprężenie psychiczne. Pielęgnowanie nawet małego ogródka na balkonie pozwoli nam się prawdziwie zrelaksować.

Na tegoroczne polskie lato narzekać nie można. Jest ciepło, słońce świeci często i mocno, a synoptycy ostrzegają przed kolejnymi falami upałów. Pół biedy, gdy wysokie temperatury dopadają nas w czasie wypoczynku nad wodą. Gorzej, gdy musimy stawić im czoła w czasie „roboczym”. Na szczęście mamy sporo prostych i zdrowych sposobów na radzenie sobie z letnią gorączką.

Jak żyć długo i szczęśliwie? Nie ma osoby, która nie chciałaby znać odpowiedzi na to pytanie. W jej znalezieniu próbuje pomóc Dan Buettner, autor książki „Niebieskie strefy. 9 lekcji długowieczności od ludzi żyjących najdłużej”.

Buettner wraz z badaczami Towarzystwa National Geographic wyodrębnił pięć unikalnych miejsc na Ziemi wyróżniających się pod względem geograficznym, biologicznym i kulturowym. Ich unikalność polega przede wszystkim na tym, że w przeliczeniu na ogólna liczbę mieszkańców żyje tam zaskakująco wysoki odsetek stulatków. Miejsca te zostały określone Niebieskimi Strefami.

Skórę trzeba starannie pielęgnować, by nie straciła zbyt szybko swego uroku, nie zestarzała przedwcześnie lub nie wymagała bezustannych wizyt u dermatologa. Dbałość o jej kondycję nie może sprowadzać się tylko do doboru odpowiedniego kremu lub toniku. Potrzebna jest też harmonia między skórą a ulubionymi perfumami.

SPECJALNOŚĆ ZAKŁADU

Cudowny eliksir z jabłek
Cudowny eliksir z jabłek
Miód – słodkie remedium
Miód – słodkie remedium
Na co komu zmiana czasu?
Na co komu zmiana czasu?
5 powodów do założenia warzywnika
5 powodów do założenia warzywnika
Antystresowe kredki
Antystresowe kredki
Relaks na kamieniu
Relaks na kamieniu
Na przekór grawitacji
Na przekór grawitacji
Na jaki temat nie śpisz
Na jaki temat nie śpisz
Arrow
Arrow
Slider