Jeżeli cenicie oryginalny klimat w wystroju wnętrz i bliskie waszemu sercu są rzeczy wykonane z naturalnych materiałów, to powinniście przeczytać wywiad z kimś, kto realizuje właśnie taką artystyczną wizję. Monika wykonuje lampy zarówno ze sznurka jak i ze... strusich jaj.

Główną zasadą zero waste jest produkowanie jak najmniejszej ilości śmieci. O samej idei pisałam już TUTAJ, a zakupy to bardzo ważna jej część. Dziś skupię się tylko na zakupach spożywczych.

Codziennie produkujemy setki ton śmieci. Nawet jeżeli je segregujemy i tym samym oczyszczamy swoje sumienie, nie zmienia to faktu, że jako świadomi konsumenci możemy mieć znaczny wpływ na środowisko i NAPRAWDĘ coś zrobić.

Fot. Pixabay

Zdecydowana większość obowiązków domowych w polskich rodzinach wciąż spoczywa na barkach kobiet. Panie zajmują się gotowaniem, praniem, sprzątaniem i załatwianiem spraw urzędowych, ich partnerzy natomiast – odwożeniem i odbieraniem dzieci ze szkoły i przedszkola, wyrzucaniem śmieci oraz zarabianiem pieniędzy – wynika z badania IRCenter przeprowadzonych dla Tchibo. Ulubioną formą relaksu w przerwie od pracy jest dla Polek aktywność w mediach społecznościowych oraz picie kawy. Polki piją nawet trzy kubki tego napoju dziennie, najczęściej wybierając kawę rozpuszczalną.

Fot. Anna Ignatów/Ignatow Repaint Dolls

Jak zwykle z takimi historiami bywa, Anię Ignatów znalazłam przypadkiem. Na jednej ze społecznościowych grup traktującej o wnętrzach pokazywała swoją pracownię. Z ciekawości weszłam na jej profil i... przepadłam. Przeglądałam zdjęcia, czytałam opisy i mój podziw rósł z minuty na minutę. Ania tworzy niepełnosprawne lalki, które trafiają do rąk dzieci dotkniętych konkretną chorobą.

Fot. Pixabay

Zaczynamy z nim dzień i zasypiamy, mając go pod ręką. Smartfon jest pierwszą rzeczą, po którą ponad połowa Polaków sięga tuż po przebudzeniu. Aż dwie trzecie z nas deklaruje, że ostatnie chwile przed zaśnięciem spędza także ze smartfonem. A co dziesiąta osoba śpi z nim w łóżku! Taki obraz naszych najnowszych zwyczajów wyłonił się z sondażu „Smart(fonowe) relacje”, przeprowadzonego przez Ipsos.

Fot. Pixabay

Co wniosła w moje życie książka Marie Kondo „Magia sprzątania”? Sięgnęłam po tę pozycję, ponieważ jestem masochistką. Wiem, że nie jest już ona nowością na polskim rynku, ale zżerała mnie ciekawość, czy faktycznie – tak jak zapowiada autorka – uporządkuję nie tylko przestrzeń wokół siebie, ale i swoje życie.

Fot. Pixabay

Na przełomie każdego roku w ręku lądują nam dwie kartki. Pierwsza to lista świątecznych zakupów. Kilka dni później pojawia się druga, zawierająca wykaz rzeczy, które absolutnie muszą w naszym życiu ulec zmianie. Noworoczne postanowienia podejmuje większość z nas. Ilu udaje się po dwunastu miesiącach spojrzeć na tę listę i z czystym sumieniem wykreślić zapisane na niej punkty?

PAMIĘTAJ, ŻE

Złote myśli 1 3

NA DOKŁADKĘ

Cały świat zajada się plastikiem
Cały świat zajada się plastikiem
Milion składa się z groszy – oszczędzanie też jest slow
Milion składa się z groszy – oszczędzanie też jest slow
Czy kariera przedsiębiorcy jest dla ciebie?
Czy kariera przedsiębiorcy jest dla ciebie?
21 udowodnionych korzyści z ruchu
21 udowodnionych korzyści z ruchu
Lampy z natury
Lampy z natury
Miodówka Zbyszka – recepta na jesienne wieczory
Miodówka Zbyszka – recepta na jesienne wieczory
Topinambur – kochaj albo rzuć
Topinambur – kochaj albo rzuć
Domowa wegeta na trzy sposoby
Domowa wegeta na trzy sposoby
previous arrow
next arrow
Slider