Co roku mam ten sam dylemat: co kupić najbliższym pod choinkę? Bo przecież prezent musi być. Robię podchody, węszę i próbuję wypytać, co byłoby tym wymarzonym podarunkiem. Pora z tym skończyć!

lot podaruj wspomnieniaParalotnia, balon, spadochron, lot szybowcem - tego po prostu trzeba spróbować

Z najnowszego badania eBay przeprowadzonego przez Kantar TNS wynika, że co trzeci Polak otrzymał w ubiegłym roku niechciany prezent. Większość z nas niechętnie go zatrzymuje, zdecydowana mniejszość decyduje sprzedać lub obdarować nim kogoś innego. 

Też się zaczęłam zastanawiać, ile to ja dostałam nietrafionych prezentów: perfum, książek, czy szalików kompletnie nie w moim guście. Sporo... Co z tym zrobić?

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, aby zamiast kolejnych kosmetyków, części garderoby, zabawek podarować bliskim osobom coś niematerialnego? Coś, z czego będą czerpać prawdziwą przyjemność i długo wspominać?

Czy wasza mama miała kiedyś okazję być na długim, relaksacyjnym masażu? Nigdy nie była w operze lub filharmonii? Interesuje się malarstwem i bardzo chciałaby zobaczyć jakąś ciekawą wystawę? Ale zawsze to pewnie odkładała i z tysiąca powodów nie mogła się wybrać. Może wystarczy ją po prostu lekko ku temu zdopingować...

spa podaruj wspomnieniaPo zabieganym roku długa wizyta w salonie masażu będzie bezcenna

Czy wasz tato, mąż, brat miał kiedyś okazję kierować autobusem? Nie chciałby przypadkiem nauczyć się fajnie gotować lub skoczyć ze spadochronem?

Możliwości jest naprawdę sporo i na każdy budżet. W sieci znajdziecie mnóstwo ofert, a firmy często oferują w okresie świątecznym korzystne rabaty.. Aby podarować wspomnienia, wystarczy czasem nawet, kolacja w przyzwoitej restauracji lub bilet do teatru. Jeśli komuś z bliskich marzy się coś droższego, jak na przykład lot balonem lub paralotnią, możecie zaproponować rodzinie, by wspólnie złożyć się na taki prezent. Lepsze jedno wielkie szaleństwo niż zestaw takich sobie przedmiotów, które potem będą przekładane z kąta w kąt.

teatr podaruj wspomnieniaWspólne obejrzany dobry spektakl zapadnie w pamięć na zawsze

Wymyślenie takiego prezentu też nie jest tak trudne, jak się może początkowo wydawać. Wystarczy delikatnie się wypytać i niby mimochodem dowiedzieć, o czym marzy ta druga osoba. Czasem nawet nie trzeba pytać, tylko po prostu słuchać, o czym mówią nam nasi bliscy przez cały rok. Marzenia i zachcianki mamy przecież nie tylko na Gwiazdkę.

A na koniec odpowiedzcie sobie sami, szczerze: o jakiej nietypowej, niematerialnej rzeczy marzycie? A co sprawiłoby ogromną radość najbliższym? To są wasze tegoroczne prezenty, zatem do dzieła! Tym, na których wam zależy, podarujcie piękne wspomnienia.

 


Komentarze (0)

Ocena 0 z 5 na podstawie 0 głosów
Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Opublikuj komentarz jako gość.
COM_KT_RATE_THIS_POST:
Załączniki (0 / 2)
Udostępnij swoją lokalizację

PAMIĘTAJ, ŻE

Zote myli 1 4

NA DOKŁADKĘ