„Nie musisz zmieniać trybu życia. Nie musisz z niczego rezygnować. Nie będzie Ci potrzebna żelazna wola. W kilku prostych krokach możesz wprowadzić zmiany, dzięki którym będziesz mieć więcej energii na sprawy dla ciebie najważniejsze: rodzinę, pracę, przyjaciół”.

Fot. Toa Heftiba via Unsplash

Od zarania dziejów piszą o niej poeci, badają ją naukowcy, tęsknią za nią wszyscy. A ten, kto ją w końcu znajdzie, będzie szczęściarzem nad szczęściarzami. Miłości – wielkiej, idealnej, przyspieszającej bicie serca i uskrzydlającej – szukamy równie pilnie jak alchemicy receptury na kamień filozoficzny. Z pomocą przychodzi współczesna nauka, która twierdzi, że wystarczą zaledwie trzy rzeczy…

Fot. Pixabay

Jeśli przeżyjesz ten 21 stycznia, do sylwestra będzie już z górki. Dziś mamy Blue Monday – najbardziej depresyjny dzień w roku! Jego istnienie udowodnił brytyjski psycholog Cliff Arnall, opracowując w tym celu specjalny wzór.

Blue Monday mógłby być idealnym wytłumaczeniem dla wszystkich bolączek, których dzisiaj ewentualnie doświadczymy. Mógłby, gdyby nie to, że taki dzień po prostu nie istnieje.

Fot. Dan Brickley via Flickr

Najpierw elektroniczne zwierzaki w telefonie, później mechaniczne macki zwisające z sufitu – czy nasze domowe pupile i zwierzęta z zoo mogą zostać niebawem zastąpione przez roboty?

Fot. Glenn Carrie via Unsplash

Ludzie coraz częściej rezygnują z aktywności w mediach społecznościowych. Z wolna modne staje się niekorzystanie z tych serwisów, chociaż lęk przed odłączeniem od „socialu” wciąż odczuwają aż 4 miliony polskich internautów. Łakną go, mimo że zamiast radości i satysfakcji z dostępu do informacji i szerokich społecznych kontaktów media społecznościowe przynoszą głównie emocjonalny chaos i narastającą frustrację.

Źródło: Kasia Pawlus via Facebook

To jest krótka opowieść o tym, jak spotkałam najlepszego coacha na świecie. Osobę, która w ciągu kilkudziesięciu minut upewniła mnie, czym naprawdę jest to całe slow life i pokazała, w którą stronę ruszyć, by nareszcie trafić we właściwą alejkę. Katarzynę Pawluś – jedną taką na milion.

Fot. Dayne Topkin via Unsplash.com

Człowiek życzliwy jest zadowolony, kiedy inni są zadowoleni. Nie zazdrości sąsiadowi nowego auta i szczerze gratuluje koleżance awansu. Życzliwość to pozytywna i otwarta postawa wobec całego świata, która przynosi wielkie korzyści.

Jeżeli cenicie oryginalny klimat w wystroju wnętrz i bliskie waszemu sercu są rzeczy wykonane z naturalnych materiałów, to powinniście przeczytać wywiad z kimś, kto realizuje właśnie taką artystyczną wizję. Monika wykonuje lampy zarówno ze sznurka jak i ze... strusich jaj.

Główną zasadą zero waste jest produkowanie jak najmniejszej ilości śmieci. O samej idei pisałam już TUTAJ, a zakupy to bardzo ważna jej część. Dziś skupię się tylko na zakupach spożywczych.

PAMIĘTAJ, ŻE

Zote myli 1 4

NA DOKŁADKĘ