Południk 18 to lokalizacja dla tych, którzy poza dobrym jedzeniem i orientalnym drinkiem cenią sobie dobrą książkę, grę w towarzystwie znajomych oraz inspirujące spotkania. W tej wyjątkowej gdańskiej kawiarni zawsze można poczuć wakacyjny klimat i niepohamowaną chęć przygody. Oto malutkie miejsce, które jest początkiem i końcem wielkich podróży.

 

Południk 18 Gdansk 02Fot. Agata Zamorska

Trafiając do serca gdańskiego Starego Miasta, każdy szanujący się podróżnik lub kandydat na niego musi odnaleźć tę małą kawiarnię. Jej nazwa niemal do tego zobowiązuje, bo na tej właśnie długości geograficznej leży Gdańsk. Wystrój wnętrza nawiązuje do najpopularniejszych celów wakacyjnych wojaży i eksploracji świata w ogóle – pod sufitem zawieszony jest olbrzymi kompas, na półkach stoją globusy, a na ścianach wiszą pocztówki z całego świata. Nawet stoły wyklejone są kartkami wakacyjnymi, biletami i mapami różnych kontynentów. Na gości dumnie spogląda miniaturka posągu z Wyspy Wielkanocnej.

Egzotyki nie brak także w menu – serwowane są tu desery i koktajle z różnych stron świata i już same ich nazwy kuszą, by ruszyć daleko przed siebie: Azjatycka Bryza, Karaibski Podmuch, Argentyńska Pokusa... Jeśli odwiedzający ma ochotę zostać w kawiarni dłużej, może wybrać sobie z regału dowolną grę planszową i wraz z przyjaciółmi spędzać na rozgrywce długie godziny. Dla samotników pośrodku lokalu stoi biblioteczka z książkami o tematyce rzecz jasna podróżniczej, na której każdy może znaleźć coś dla siebie.

Wyjątkowy charakter tej kawiarni doceniają przede wszystkim ci, którzy mają ochotę od czasu do czasu przenieść się wyobraźnią w odległe o tysiące kilometrów miejsca. A ekipa Południka 18 skutecznie w takich wyprawach pomaga. Kawiarnia organizuje, między innymi, podróżnicze czwartki, kiedy to powracający z Madagaskaru, Kongo czy Wenezueli wędrowcy dzielą się z gośćmi swoimi wyjątkowymi doświadczeniami. Oferuje także członkostwo w Południkowym Klubie Językowym, gdzie obok nauki języka można zapoznać się z kulturą, historią i zwyczajami Hiszpanii, Rosji i Ameryki.

Południk 18 GdanskFot. Agata Zamorska

Na tej długości geograficznej nie brak także wyjątkowych wernisaży, na których można podziwiać fotografie z całego świata, których autorami są trójmiejscy wędrowcy. Wszystkie te atrakcje i wiele innych są darmowe, a często nawet wspierane przez władze miasta, jak choćby spotkania z przedstawicielami mniejszości narodowych.

– Lubię ten lokal za atmosferę podróżniczą, za to że zawsze coś się tu dzieje – mówi Sophia, studentka Uniwersytetu Gdańskiego, stała bywalczyni Południka.–- Nawet jeśli nie mam możliwości wyjazdu w danym momencie, to mogę mieć namiastkę podobnego doświadczenia właśnie tu.

Gdańska kawiarnia zaspokaja nawet najbardziej wybredne podniebienia, zapewniając jednocześnie atmosferę niekończących się wakacji. Zapraszamy zatem do Południka 18 - miejsca, w którym można naprawdę rozsmakować się w świecie, a dobra kawa to tylko początek niesamowitej podróży.

  

 


Biorą udział w konwersacji

Komentarze (2)

Ocena 0 z 5 na podstawie 0 głosów
COM_KT_COMMENT_MINIMIZED_BY_MODERATOR

Ciekawy wpis i ładne zdjęcia.

COM_KT_COMMENT_MINIMIZED_BY_MODERATOR

Dziękujemy

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Opublikuj komentarz jako gość.
COM_KT_RATE_THIS_POST:
Załączniki (0 / 2)
Udostępnij swoją lokalizację

NA DOKŁADKĘ