.

Powoli… Zwolnij… Wciągnij powietrze i wypuść je swobodnie.

Wciągnij jeszcze raz.

I tak do skutku, żeby znaleźć tę chwilę, w której oboje właśnie jesteśmy.

Tu i teraz.

książka wstępniak

Povoli.pl to miejsce dla wielbiących filozofię slow life Joanny Dziubek, Urszuli Smorawskiej i piszącej te słowa Magdy Turskiej oraz wszystkich, którzy tu z różnych okazji zaglądają. Stworzyłyśmy je, żeby zatrzymać słowo w czasie, żeby je odczytywać w odpowiednim momencie i powrócić z chęcią na jeszcze.

Nie marzymy o locie na Księżyc (choć kto wie? Nasz informatyk jest licencjonowanym pilotem, więc przestworza całkiem blisko…). Prowadzimy normalne życia w różnych przestrzeniach – w kraju i za granicą. Skrzyknęłyśmy się, aby podzielić się naszym mentalnym zbójectwem. A owo zbójectwo to czysty podmuch liter, które tworzymy z różnych zainteresowań: podróży, książek, filmów, kulinariów, ciekawostek i wywiadów z ludźmi, którzy – jak my – potrzebują powolnego oddechu, szukają inspiracji lub zwyczajnie z uwagą przyglądają się światu. W beczce rozmaitości znajdziesz tu coś dla siebie, co sprawi, że rzeczywistość zakrzywi się na moment, by w trakcie lektury przystanąć. Przystanąć w duchu slow life.

.

Powoli rozejrzyj się i odkryj, ile daje Povoli.pl. Wciągnij nasze powietrze, wydychaj tak, żeby znajomi pozazdrościli Ci tej upojnej przerwy i otworzyli się na nasze pisanie. A wszystko w aurze spokoju i wyrozumiałości dla ludzkich błędów oraz przebłysków geniuszu, które niewątpliwie dostrzeżesz w tekstach i na zdjęciach.

Kolejne odsłony będą pojawiać się regularnie. W poszczególnych działach na pewno znajdziesz coś dla siebie. Zapraszamy do śledzenia strony i wejścia w świat uważności po to, by wydobyć z teraźniejszości jej kojące aspekty, które zbliżą Cię do filozofii autentyzmu i prostoty.