94 proc. Polaków lubi rozmawiać ze swoimi współpracownikami w miejscu pracy – tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez agencję pracy HR Global Group. Różnią nas jednak tematy podejmowanych dyskusji, ponieważ rzeczy, o których rozmawiają kobiety, są zupełnie odmienne od tematów, które zajmują mężczyzn.

praca ludzie współpracownicy
Według wyników badań, niemal połowa z nas każdego dnia na dyskusje ze współpracownikami poświęca od jednej do dwóch godzin.

Częściej rozmawiają kobiety – przyznało się do tego 61 proc. badanych pań. Najczęściej (76 proc. wskazań) tematem ich dyskusji są szeroko rozumiane problemy osobiste – rodzinne, uczuciowe czy zdrowotne. Interesującym tematem jest dla nich też sama... praca (65 proc.) i różne aspekty sztuki kulinarnej (63 proc.).

Panowie rozprawiają przede wszystkim o sporcie (83 proc.) i polityce (61 proc.). Dla porównania te tematy są ciekawe tylko dla nieco ponad jednej trzeciej kobiet. Męskie rozmowy oscylują też wokół filmów i seriali – to temat rozmów dla 59 proc. respondentów. Połowa panów rozmawia także o pracy.

Polaków znacznie mniej ciekawią natomiast – przynajmniej w czasie pracy – religia, literatura i muzyka. O tych sprawach w pracy rozmawia od 7 do 19 proc. z nas.

– Rozmowy w pracy były, są i będą jednym z kluczowych elementów budowania pozytywnej atmosfery w każdej firmie. Z sondażu jasno wynika, że zdecydowana większość z nas lubi rozmawiać ze swoimi współpracownikami, a dodatkowo – dla większości jest to dobra forma relaksu. Natomiast informacja, że jedną czwartą z nas rozmowy dekoncentrują, to czytelny sygnał, że kluczowe jest wyczucie czasu – kiedy rozmawiać w pracy można, a kiedy przede wszystkim skupić się na pracy samej w sobie – komentuje Dariusz Michalski, prezes HR Global Group.

Sondaż przeprowadzono wśród stu kobiet i stu mężczyzn, w wieku od 18 do 60 lat.

 


Biorą udział w konwersacji

Komentarze (2)

Ocena 0 z 5 na podstawie 0 głosów
COM_KT_COMMENT_MINIMIZED_BY_MODERATOR

Wyniki badań prezentują się dość... stereotypowo. Choć obrazują ogół, więc to oczywiste, że generalizują. Dobrze, że ludzie rozmawiają ze sobą w pracy, bo to oznacza, że przede wszystkim mają chęć prowadzić rozmowę z danym człowiekiem. Gdyby...

Wyniki badań prezentują się dość... stereotypowo. Choć obrazują ogół, więc to oczywiste, że generalizują. Dobrze, że ludzie rozmawiają ze sobą w pracy, bo to oznacza, że przede wszystkim mają chęć prowadzić rozmowę z danym człowiekiem. Gdyby panowała cisza jak makiem zasiał, a z nikim nie można byłoby zamienić kilku słów, to byłby jednak zły sygnał.

Czytaj więcej
COM_KT_COMMENT_MINIMIZED_BY_MODERATOR

Często tak jest, że wyniki badań nie są zaskakujące. Czasem jednak rzeczy na pozór oczywiste potrafią doprowadzić nas do ciekawych refleksji, gdy się im przyjrzymy z bliska.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Opublikuj komentarz jako gość.
COM_KT_RATE_THIS_POST:
Załączniki (0 / 2)
Udostępnij swoją lokalizację

NA DOKŁADKĘ